Perşembe, Haziran 27, 2024
Genel HaberlerHaber

Köy Okullarına Malzeme Desteği Sosyal Sorumluluk Projesinin 9.sunu Gerçekleştirdik

Kulübümüzün 2014 yılından beri sürdürdüğü Köy Okullarına Malzeme Desteği Sosyal Sorumluluk projesinin 2021 yılı yardımı, Köy Okullarına Yardım Projesi Derneği’nin vasıtasıyla Şanlıurfa Eyyübiye Bulduk İlköğretim okuluna gerçekleştirdik.

İmkanlarımız doğrultusunda voleybol topu, basketbol topu, futbol topu, badminton seti, atlama ipi, huni, çember, dart seti ve ilk yardım malzemelerinden oluşan koliyi okula ulaştırdık.

Öğretmenleri Candan öğretmen vasıtasıyla kulübe mesaj gönderen minik kardeşlerimiz çok teşekkür ediyoruz ve sizi daima hatırlayacağız notunu ilettiler.

2014 yılında tarafımızdan başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında şu ana kadar Van, Şırnak, Bingöl, Batman, Diyarbakır ve Muş’ta bulunan 8  köy okullarına malzeme yardımında bulunduk

Tamamen köy okullarına gönüllü olarak yardım toplamak için kurulmuş olan Köy Okullarına Yardım Projesi Derneği’nin vasıtasıyla iletişime geçilen Şanlıurfa’ya 45 km uzaklıkta bulunan Bulduk köy okulu sosyal sorumluluk projesinin destek olunan 9. Okulu oldu.

Kulüp Başkanımız Nüket Yolaç; ”Amacımız sadece sportif faaliyetlerle anılan bir kulüp olmamak. Bu amaçla 2010 yılında Siirt’te lastiklerden voleybol sahası yapan gençlerden, Elazığ ve İzmir’de yaşanan deprem felaketlerine, Hatay’da ki orman yangını sonrası fidan bağışına kadar tüm yaşanan olaylara elimizden geldikçe gücümüz yettikçe destek olmaya çalıştık.

Köy Okullarına Malzeme yardımı projemiz ise uzun yıllardır sürdürdüğümüz amacımız bu projeyi artırarak daha çok köy okuluna ulaşıp daha çok minik kardeşimizin mutlu olmasını sağlayabilmek. ”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir